تجلیل از فیلمسازان لرستان در روز ملی سینما
دوشنبه 22 شهريور 1400 - 14:57:51

همزمان با روز ملی سینما از فیلمسازان، هنرمندان و هنرجویان سینمای لرستان تجلیل شد.
به گزارش پایگاه خبری تمدن لر،همزمان با روز ملی سینما در مراسمی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونین و مسئولین ستادی اداره کل و ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان از فیلمسازان و فعالان عرصه سینما در استان لرستان تجلیل شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این مراسم، ضمن گرامیداشت روز ملی سینما، گفت: بسیاری از فلاسفه اسلامی ما، مباحث عمیقی به معنای هنرهای تجسمگرایانه آن زمان و سینمای امروز ارائه داده اند که می تواند منبع مطالعاتی و پژوهشی بسیار خوبی در این زمینه باشد.

فرید رحمتی افزود: سینمای انقلاب تاثیر شگرفی بر زندگی اجتماعی مردم نهاد و آرایه های اجتماعی زیادی را ایجاد نمود.

وی تصریح کرد: سینما مبدا تحولات عظیمی بوده و در این میان سینمای انقلاب و دفاع مقدس تبیین کننده و تصویرگر بلدا و ژرفای روح شخصیت های همچون سردار سلیمانی است که فطرت انسانی و الهی بشر را به معنای واقعی کلمه تفسیر نمود.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در ادامه با اشاره به فعالیت های بارز سینمایی صورت گرفته در طی سالیان اخیر گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا علاوه بر حمایت از سالن های سینما در استان، در بسیاری از شهرستانها، سالن های آمفی تئاتر به دستگاه سینمای دیجیتال مجهز گردید و در مناطقی که این امکان فراهم نمود با استفاده از ظرفیت دستگاه سینما سیار، فیلم های روز برای اقشار مختلف مردم به نمایش در آمد.

رحمتی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اجباری بسیاری از فعالیت های فرهنگی و هنری، با اهدا تسهیلات کرونایی، تسهیلات بیمه ای و درمانی و هنرکارت به سینماگران استان، حمایت های لازم از این عزیزان صورت پذیرفت که کماکان نیز ادامه دارد. 

در بخش دیگری از این مراسم رییس هیات مدیره خانه سینمای مستند لرستان با اشاره به جایگاه ویژه فیلمسازان لرستانی در عرصه سینمای کشور، گفت: سینمای لرستان به عنوان سینمای که ریشه در فرهنگ و تاریخ غنی استان دارد سرآمد سینمای بومی و ملی شناخته شده و در مقام یکی از پیشگامان سینمای کشور جایگاه ویژه و درخشانی را برای خود به ثبت رسانده است.

غلامرضا نعمت پور افزود: روز ملی سینما روز تقدیر از زحمات تمام اهالی سینما از پیشکسوت گرفته تا هنرجویان جوانی است که با هزار امید پا جای پای گذشتگان خود می نهد و سنگی بر این عمارت عظیم می گذارند.

این مدرس سینما و فیلمساز لرستانی در پایان ابراز داشت: متاسفانه وضعیت بغرنج اپیدمی کرونا باعث شد که از بین خیل فیلمسازان مطرح استان گلچینی به نیابت همه عزیزان در این مراسم حضور یابند و امیدواریم که در سال آتی این مهم با برنامه ای گسترده تر و حضور تمامی اهالی سینما برگزار شود.

در بخش پایانی این مراسم از امین رستمی، مصطفی داوطلب، امین اناری، احمد احمدپور، سید غلامرضا نعمت پور، محسن مرادی، آمین صحرایی، سپیده فرهادی، محمدرضا حافظی، فاطمه محمدی و مسعود بیرانوند به نیابت از تمامی فیلمسازان، هنرمندان و هنرجویان سینمای لرستان تجلیل شد.

گفتی است که این مراسم به همت معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه سینمای مستند لرستان و با همکاری بسیج هنرمندان و بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان در پاتوق فرهنگ و هنر این اداره کل برگزار شد.


http://tamadonlor.ir/fa/News/11988/تجلیل-از-فیلمسازان-لرستان-در-روز-ملی-سینما
بستن   چاپ