گاز رسانی به 26 روستای شهرستان چگنی
پنجشنبه 22 مهر 1400 - 00:27:31
با حضور استاندار لرستان و جمعی از مدیران استانی گازرسانی به 26روستای شهرستان چگنی ، در روز چهارشنبه مورخ 21 مهرماه 1400 به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تمدن لر ، کرم گودرزی  ، مدیر عامل شرکت گاز استان در مراسم افتتاحیه این طرح ها گفت : با گازرسانی به 26 روستای  شهرستان  چگنی  در مجموع  1500 خانوار با جمعیتی بالغ بر 5500 نفر  از نعمت گاز طبیعی برخوردار گردیدند.

وی در ادامه  بیان نمود : شهرستان چگنی به همراه شهرستان های خرم آباد و پلدختر بیشترین آسیب و خسارت در زیر ساخت های  گازرسانی را از سیل سال 98 دیدند که شرکت گاز استان ضمن انجام بازسازی در بیش از 500 نقطه آسیب دیده و انجام اقدامات در جهت مقاوم سازی و تاب آوری شبکه در نقاط مشابه که ممکن است در آینده دچار مشکل شوند ، از پایداری خدمات گاز در شبکه تغذیه و توزیع گاز اطمینان کامل دارد.

مدیر عامل شرکت گاز استان لرستان با بیان اینکه هم اکنون ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در استان 92/5 درصد است که نسبت به میانگین کشوری 8 درصد بیشتر می باشد افزود : از مجموع 2340 روستای واجد شرایط گازرسانی استان ، تاکنون گازرسانی به 1931 روستا انجام شده و در حال حاضر به طور متوسط هر 43 ساعت یک روستای استان به شبکه سراسری گاز وصل می شود .

گودرزی تصریح کرد : سهم گاز طبیعی  از سبد انرژی استان در حال حاضر  به بیش از 70 درصد افزایش یافته  که علت عمده آن بهره مندی 3000 واحد تولیدی صنعتی از نعمت گاز می باشد و این نوید را می دهد که استان ما به سمت استفاده صنعتی از گاز  طبیعی و توسعه زیر ساخت های صنعتی در حرکت است .

وی در پایان ضمن تشکر از  همکاران ، پیمانکاران و مشاور  اجرایی  شرکت گاز استان لرستان گفت : خدمات گازرسانی و ایجاد زیرساخت گاز به عنوان یکی از شاخص‌های مهم در جهت توسعه اقتصادی ، اشتغال ، حفظ محیط زیست و رفاه مردم شریف استان می باشد .

 در ادامه دکتر زیویار استاندار لرستان ضمن تشکر از شرکت گاز استان لرستان در ارائه خدمات گازرسانی به روستاها گفت :  روستاها پشتوانه توسعه کشور عزیزمان  هستند و ارائه خدمات به روستاییان عزیز باعث توسعه زیرساخت ها ، اشتغال پایدار و افزایش تولید است  که در این راستا شرکت گاز در ارائه خدمات به این قشر شریف استان موفق بوده است .

http://tamadonlor.ir/fa/News/13253/گاز-رسانی-به-26-روستای-شهرستان-چگنی
بستن   چاپ