استاندار لرستان :
هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است
پنجشنبه 31 شهريور 1401 - 11:56:44

استاندار لرستان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است.

به گزارش پایگاه خبری تمدن لر ، جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان در آستانه بازگشایی مدارس عصر روز چهارشنبه 30 شهریورماه با حضور استاندار و مدیران دستگاه های عضو شورا در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.

استاندار در این جلسه  با تبریک فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس، آموزش و پرورش را نهادی اثرگذار  در جامعه دانست و گفت : باید همه دستگاه ها به کمک  این نهاد فرهنگ ساز  بیایند تا  بستر علم آموزی در جامعه تسهیل شود و در نتیجه فرهنگ و سواد جامعه ارتقا یابد .

فرهاد زیویار هزینه در آموزش و پرورش را  سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود : در سال جاری 429 میلیارد تومان فقط برای تجهیز ، توسعه و نوسازی مدارس اختصاص یافته است که این موضوع در سال های گذشته سابقه نداشته است.    مقام ارشد اجرایی استان به  لزوم  سرمایه گذاری در لرستان  برای توسعه و پیشرفت آن اشاره کرد و گفت : باید  با عزمی جدی و نگرشی نو  بستر را برای  حضورسرمایه گذاران وخیران فراهم کنیم تا تکمیل طرح های نیمه تمام و اشتغال و تولید در استان شتاب بیشتری بگیرد.

سرپرست  اداره کل آموزش و پرورش استان هم  با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان 8 سال دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی گفت : خوشبختانه با  اقدامات جهادی همکاران همه 4 هزار 557 مدرسه استان آمادگی کامل برای شروع سال تحصیلی 348 هزار 965 دانش‌آموز را دارند.

رضا عزتی  با بیان اینکه پروژه مهر امسال را از خرداد ماه شروع کردیم افزود :  با برگزاری جلسات متعدد، کارگاه های توانمندسازی مدیران و راهبران آمورشی ،  راه اندازی پایگاه های  مدرسه تابستانه  برای طرح تثبیت و یادگیری دانش آموزان و  بازدیدهای مستمر از مدارس،  لرستان صاحب رتبه های برتر در سطح وزارت آموزش و پرورش شده است  به طور مثال در هفته گذشته در بحث صدور ابلاغ آموزش و پرورش استان  رتبه 19 کشوری را داشت که با کار جهادی همه  همکاران در مناطق و نواحی استان در سه روز تعطیل هفته گذشته ، استان به رتبه سوم کشور دست یافت که جای تشکر و قدردانی از همکاران پرتلاش  دارد .

 وی به برخی کمبود ها و تجهیزات در مدارس بویژه هنرستانها هم اشاره کرد و گفت : هم اکنون505  مدرسه کانکسی فعال با پنج هزار 747 دانش آموز ، 11مدرسه کپری و 65 مدرسه سنگی در استان وجود دارد که نیازمند جذب اعتبار و کمک خیرین  هستیم تا این مدارس در استان برچیده شود و مدارس نوساز جایگزین شود .

کمبود فضا ی آموزشی دانشگاه فرهنگیان یکی دیگر از دستور کارهای این شورا بود که مقرر شد در جلسه ای دیگر با حضور چند دستگاه و معاونت امور عمرانی استاندار این موضوع بررسی، و تصمیم گیری لازم صورت گیرد .

افزایش هزینه صدور گواهینامه‌های المثنی (مفقودی ) پایان دوره تحصیلات متوسطه دوم و پیش دانشگاهی یکی دیگر از مباحث این شورا بود که قرار شد با فزایش 2 و نیم برابری هزینه صدور بعد از سه سال ، این  مقدار به800 هزار تا یک میلیون تومان برسد ولی برای شهرها و مناطقی از استان که در سیل سال 98 مدارس آنها دچار خسارت شده به صورت رایگان صادر شود.

 

عکس و خبر : امین آقامیرزاییhttp://tamadonlor.ir/fa/News/18023/هزینه-در-آموزش-و-پرورش-سرمایه-گذاری-است
بستن   چاپ