جهاد تبیین رسالتی خطیر بر دوش همگان است
سه شنبه 11 بهمن 1401 - 13:30:23

مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان: جهاد تبیین رسالتی خطیر بر دوش همگان است، با نقش آفرینی در این عرصه باید آگاهی بخشی صورت گیرد و با بیان ابهامات جلوی توطئه های دشمن گرفته شود.
 به گزارش تمدن لر، تیمور سپهوند، امروز(11بهمن)، در در همایش 300 نفری بصیرتی با موضوع جهاد تبیین بین ناظران ایثارگر خرم آباد و چگنی اظهارداشت: افرادی که در انتخابات آینده به کارگیری می شوند، حتما باید در کلاس های آموزشی شرکت کنند.
مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با اشاره به اینکه با توجه به اصلاح قانون انتخابات، افزود: جلوی خرید و فروش رای و برگزاری مهمانی ها از سوی کاندیداها گرفته می شود و همچنین در بحث بودجه تبلیغ انتخابات برای آنان سقف مشخص شده است که اگر بیش از آن مبلغ هزینه شود تخلف به حساب می آید.
وی عنوان کرد: تعیین سقف مشخصی برای هزینه کردن در عرصه تبلیغات انتخابات سبب کنترل تبلیغات شده و در این راستا مسئولیت سنگینی بر دوش دفاتر نظارت گذاشته شده است و این مسئولیت هم بر روند تبلیغات و جلوگیری از تخلفات تاثیرگذار است.
سپهوند افزود: در شورای نگهبان کمیته ای تشکیل شده است به به نام کمیته صیانت از رفتار و کردار و مواضعی که برخی از کاندیداها و برخی از نمایندگان دارند، در این کمیتنه رصد می شود. وی ادامه داد: این کمیته فعالیت خود را شروع کرده  و برخی از افرادی که تخلفاتی داشتند، به این کمیته احضار شدند و تذکرات لازم داده شده است، شورای نگهبان و دفاتری که در شهرستان ها فعالیت دارند در قبال موضع گیری این افراد بی تفاوت نیستند.
سپهوند با بیان اینکه برخی افراد از روی نادانی، ناآگاهی، غفلت و یا از روی عمد خلافی داشته اند، بیدار شوند، عنوان کرد: این نظام که خون بهای هزاران شهید است، هزاران شهیدی که از سال 42 تا سال 57 و از سال 57 تاکنون به شهادت رسیدند، مجروح و جانباز شدند، همه ما در قبال خون شهدا مسئول هستیم و به این سادگی نیست که برخی به ارزش های جمهوری اسلامی تعرض داشته باشند.
وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم، گفت: مهم ترین وظیفه ناظرین شورای نگهبان در مقابل برخی جریانات، افراد و موضع گیری  این است که احساسی و هیجانی برخورد نکنند و به صورت منطقی موارد مستند سازی در پرونده آنها ثبت شود.
سپهوند خاطرنشان کرد: همه ما در عرصه جهاد تبیین رسالت خطیری بر دوش داریم و البته وظیفه روحانیت سنگین تر است چون در مسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی، اشراف بیشتری دارند باید در جهاد تبیینی که رهبر معظم انقلاب فرمودند، حضوری فعالانه داشته باشند.
وی تصریح کرد: اساتید حوزه و دانشگاه باید به صورت منطقی حیله ها و توطئه های دشمن را مطرح کنند و مردم و افکار عمومی را آگاه کنیم، اگر آگاهی و معرفت افزایی صورت گیرد، توطئه های دشمن خنثی می شود.
مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات لرستان با بیان اینکه یکی از توطئه های مهم دشمن در حوادث اخیر این بود که فضای امنیتی دراز مدت، طولانی و مداوم را در کشور به وجود بیاورد، ناامنی ایجاد کند و   نتیجه ناامنی تعطیل شدن مراکز فرهنگی و دانشگاه ها، مراکز اقتصادی، مراکز تولیدی و کسب و کار مردم بود، گفت: هدف دشمن از این اتفاقلات این بود که در مقابل نیروهای رزمنده و بسیجی بخواهند عکس العمل محکم داشته باشند و مجروحین و کشته سازی به وجود بیاید و از این کشته سازی دشمن بخواهد تبلیغات خود را به کار گیرد.
وی ادامه داد: هدف دشمن این بود در این جریانات فضای مجازی، اینترنت و ماهواره ها را علیه نظام فعال کند و در راستای براندازی انظام اقدام کند، اما نظام اسلامی در مقابل اینها حضور فعال داشتند و با تصمیم گیری های به موقع توطئه دشمن خنثی شد.
سپهوند تأکید کرد: بدانید دشمن در اتاق های فکرش برنامه ریزی می کند تا در زمانی دیگر باز شعله های آتش خود را علیه نظام روشن کند که حضور فعالانه، تبیین ابهامات و مشکلات می تواند توطئه های دشمن را خنثی و آنان را مایوس نماید.
  
  


http://tamadonlor.ir/fa/News/19098/جهاد-تبیین-رسالتی-خطیر-بر-دوش-همگان-است
بستن   چاپ