به مناسبت یادواره پیشکسوت کوهنوردی پلدختر زنده یاد یداله جودکی نژاد انجام شد:
صعود مشترک کوهنوردان لرستان و خوزستان به قله آسیاباد
شنبه 22 ارديبهشت 1403 - 23:52:56

به گزارش تمدن لر ؛ صعود مشترک 93نفر از کوهنوردان لرستان و خوزستان یادواره  زنده  یاد یدالله جودکی نژاد  پیشکسوت کوهنوردی شهرستان پلدختر  به  قله 2746 متری آسیاباد که بام شهرستان پلدختر محسوب می شود،  برگزار شد.

تورج حیدرپور رئیس هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی پلدختر در این خصوص ، اظهار کرد :  این صعود روز جمعه 21 اردبیهشت ماه 1403  به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد «یداله جودکی نژاد» کوهنورد پیشکسوت پلدختری و از بنیانگذاران این  هیات در شهرستان  به قله  2746 متری آسیاباد «بام پلدختر» با حضور 93کوهنورد از باشگاه های کوهنوردی استان خوزستان  ، شهرستان های بروجرد و  خرم آباد ، هیات کوهنوردی و ورزش های صعودی پلدختر و هیات ورزش های همگانی پلدختر  انجام  گرفت.

حیدرپور با اشاره به  اهمیت احترام به جایگاه  پیشکسوتان کوهنوردی و گرامیداشت یاد و خاطره آنها ، افزود: البته تاکید من این است که در دوران حیات و زندگی پیشکسوتان خصوصا کوهنوردان قدردان تلاش های این عزیزان باشیم زیرا تجلیل از آنان به رشد فرهنگ ورزشی و خصوصا نهادینه شدن بیشتر کوهنوردی در بین مردم کمک می کند. 

گفتنی است ؛ در این صعود از تابلوی  قله 2740 متری آسیاباد « بام شهرستان پلدختر»  که به نام زنده یاد  «یدالله جودکی نژاد»  نامگذاری شده بود ،رونمایی شد.

همچنین یاد آوری می شود ؛ در این صعود محسن حسنوند دبیر هیات کوهنوردی لرستان و حشمت شهروان مسئول کارگروه پیشکسوتان هیات کوهنوردی لرستان نیز حضور داشتند.


http://tamadonlor.ir/fa/News/23540/صعود-مشترک-کوهنوردان-لرستان-و-خوزستان-به-قله-آسیاباد
بستن   چاپ