مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی :
ایجاد یکهزار و 686 فرصت شغلی با طرح‌های وزرات کار در لرستان
سه شنبه 30 دي 1399 - 17:00:52

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: یک هزار و 686 عرصت شغلی جدید از طریق سه طرح متمرکز وزارتخانه متبوع در این استان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تمدن لر، آشتاب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: معافیت بیمه ای کارفرما، یارانه دستمزد و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی سه طرح محوله به این اداره کل در راستای تسهیل اشتغالزایی هستند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به طرحها و مشوق های لازم به کارفرمایان جهت ایجاد اشتغال ، اظهار کرد: در طرح معافیت بیمه ای کارفرما در صورتی که  کارفرما از متقاضیان ثبت نام شده در مراکز کاریابی استفاده کند تا 2 سال از پرداحت حق بیمه وی معاف خواهد شد که سهم استان برای امسال در این طرح 420 نفر بود و تاکنون 444 نفر به واحدها معرفی شده اند.

وی ادامه داد: در طرح یارانه دستمزد نیز اگر بنگاه‌های اقتصادی نیروی مورد نیاز را از ثبت نامی کاریابی ها تامین کنند، دولت دست کم یک سوم دستمزد نیروی کار را به مدت یکسال پرداخت می کند که لرستان در این خصوص رتبه اول کشور را دارد و امسال 738 نفر از این طریق وارد بازار کار شده اند در حالیکه سهم استان 538 نفر بوده است.

آشتاب تصریح کرد: چنانچه واحدهای اقتصادی، دانش آموختگان دانشگاهی را به کار بگیرند حقوق  و آموزش نیروهای کار تا سه ماه توسط دولت پرداخت می شود و در صورت بکارگیری نیروها پس از سه ماه، کارفرما تا 21 ماه بعد از طرح معافیت بیمه ای برخوردار می شود که تاکنون از 750 نفر سهمیه تعیین شده برای استان، 504 نفر از این فرصت استفاده کرده و مشغول بکار شده اند.

وی گفت: علاوه بر این، تسهیل در ایجاد تعاونی های جدید با جدیت در دستور کار قرار دارد که به موازات این اقدام، پیگیری های لازم برای رفع مشکل واحدهای فعال ازجمله مسایل مالیاتی، بانکی، بیمه و تامین اجتماعی نیز استمرار دارد.

23 تعاونی جدید با ظرفیت 10 هزار و 299 شغل، طی 9 ماهه امسال در استان تشکیل شده است.http://tamadonlor.ir/fa/News/8424/ایجاد-یکهزار-و-686-فرصت-شغلی-با-طرح‌های-وزرات-کار-در-لرستان
بستن   چاپ